5 maja 2024 r. – 6. Niedziela Wielkanocna

1. Kończymy dziś renowację Misji Świętych. Dziękujemy Ojcu Andrzejowi za wygłoszone nauki i życzymy światła Ducha Świętego w podejmowaniu dalszej działalności misyjnej. Dzisiaj na godz. 19.00 zapraszam na koncert odpustowy w wykonaniu Beskid SoundProject Orchestra, Pauliny Duc i Eliszki Latawiec. Orkiestrą dyrygował będzie Sebastian Niemczycki. Usłyszymy Stabat Mater Giovanniego Battisty Pergolesiego oraz wybrane dzieła Jana Sebastiana Bacha
  2. W poniedziałek, 6 maja, przypada święto św. apostołów Filipa i Jakuba. Pamiętamy w modlitwie o naszym Szafarzu, Panu Jakubie.

3. W środę, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W modlitwie pamiętamy o ks. Stanisławie Lasaku, byłym dyrektorze księży Salezjanów. W tym dniu Ksiądz Biskup udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Modlimy się za kandydatów do święceń.

4. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe związane z tradycją procesji błagalnych. W tym roku, ze względu na przypadające święto i uroczystość modlitwy błagalne odbędą się w czasie nabożeństwa majowego.

5. Od piątku, 10 maja, rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny poprzedzającej uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

6. Dziękuję za ofiary składane w kościele i na konto parafii. Polecam prasę katolicką GN, MGN i Niedzielę, a także nasz biuletyn parafialny.

7. Wszystkim moim drogim parafianom i miłym gościom, dziękuję za wspólną modlitwę, życzę błogosławionej niedzieli i wszystkich dni nowego tygodnia.