19 maja 2024 r. – uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejsza uroczystość Pięćdziesiątnicy, trzecie co do rangi święto Kościoła, kończy w liturgii okres wielkanocny.

2. W poniedziałek, 20 maja – drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Zachęcam do udziału w wieczornej Eucharystii. Wychodząc z kościoła będziemy mogli wesprzeć finansowo Diecezjalny Dom Matki i Dziecka.

3. We wtorek, 21 maja, w Hermanicach młodzież naszego dekanatu przyjmie sakrament Bierzmowania. Kancelaria parafialna będzie wieczorem nieczynna.

4. W czwartek, 23 maja, przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana.

5. W dniu 25 maja 2024 r. o godzinie 10.00 w Katedrze Świętego Mikołaja w Bielsku Białej Biskup Roman Pindel udzieli święceń kapłańskich sześciu diakonom naszej Diecezji. Diakonów, mających przyjąć święcenia, polecamy modlitwie całej diecezjalnej wspólnoty wiernych.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy.

7. Przez cały maj o godz. 17.30 odprawiamy maryjne nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszam.

8. Dziękuję za ofiary składane w kościele i na konto parafii. Składka dzisiejsza, trzeciej niedzieli w miesiącu, tradycyjnie przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Podobnie jak w ubiegłym roku, ofiary na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało, można składać w zakrystii lub na konto, zaznaczając, że jest to ofiara na kwiaty.

9. Bardzo dziękuję parafianom za zamówienie Mszy św. w mojej intencji z okazji 30. rocznicy święceń kapłańskich i wszystkim za modlitwy oraz wyrazy życzliwości.

10. Polecam prasę katolicką GN – jest nowy magazyn Gościa, MGN i Niedzielę, a także nasz biuletyn parafialny.

11. Wszystkim moim drogim parafianom i miłym gościom, dziękuję za wspólną modlitwę, życzę błogosławionej niedzieli i wszystkich dni nowego tygodnia.